Šajā dokumentā tiek skaidrots, kā SIA ''Smilšu Pulkstenis'' (turpmāk - SIA) savā INTERNETA VIETNĒ www.blackmagic.lv (turpmāk - INTERNETA VIETNE) izmanto sīkdatnes (angļu valodā - cookies).

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatne jeb sīkfails ir neliela teksta datne, kas tiek nosūtīta uz lietotāja datoru, planšeti vai mobilo iekārtu tīmekļa vietnes apmeklēšanās laikā un ko tīmekļa vietne saglabā lietotāja datorā vai mobilajā ierīcē, kad tiek atvērta vietne. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājas lapu vai uz citu mājas lapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājas lapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties lietotāja datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties lietotāja iestatījumus vai padarīt ērtāku vietnes lietošanu. Papildu informāciju par sīkdatnēm, to kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt mājas lapā www.aboutcookies.org.

Kāda veida un kādiem mērķiem tiks izmantotas sīkdatnes?

Obligātās sīkdatnes. Obligātās sīkdatnes tiek izmantotas, lai nodrošinātu INTERNETA VIETNES pilnvērtīgu funkcionēšanu. Bez šīm sīkdatnēm nav iespējams nodrošināt pieslēgšanos lietotāja profilam un pilnvērtīgi lietot INTERNETA VIETNI. Tiek identificēta lietotāja ierīce, bet netiek izpausta lietotāja identitāte, kā arī netiek ievākta un apkopota informācija par to. Šīs sīkdatnes glabājas lietotāja ierīcē līdz brīdim, kad tiek aizvērta pārlūkprogramma.

Funkcionālās sīkdatnes. Funkcionālās sīkdatnes nodrošina pilnvērtīgu INTERNETA VIETNES lietošanu, kā arī palīdz lietotājiem efektīvi un personalizēti izmantot INTERNETA VIETNES iespējas. Funkcionālās sīkdatnes ievēro lietotāja izvēles un nodrošina individuālas funkcijas. Piemēram, lai nodrošinātu “Atcerēties mani” funkcionalitāti, kas paredz to, ka lietotājam katru reizi nav jāievada savs e-pasts un parole. Šīs sīkdatnes lietotāja ierīcē glabājas pastāvīgi. 

Reklāmas un paziņojumu sīkdatnes. Reklāmas sīkdatnes nodrošina reklāmas un paziņojumus, kas saistīti ar lietotāju - atrašanās vietu un tā atzīmētājām interesēm. Mēs izmantojam automatizētu lēmumu pieņemšanu, tai skaitā profilēšanu, lai lietotājam sniegtu pielāgotus produktus un pakalpojumus. Lai to paveiktu, tiek izmantoti speciāli algoritmi, kas analizē lietotāja sniegtos datus no profila, piemēram, dzimums, vecums, atrašanās vieta, kā arī iepriekš veiktās darbībās INTERNETA VIETNĒ. Tas ir arī nepieciešams, lai ierobežotu lietotāja iespējas redzēt reklāmu un kampaņas beigās būtu iespēja izmērīt reklāmas efektivitāti. Šīs sīkdatnes lietotāja ierīcē glabājas pastāvīgi un nerada nekādu juridisku vai līdzīgas nozīmes ietekmi.

Analītiskās sīkdatnes. Analītiskās sīkdatnes uzkrāj informāciju, kā lietotāji lieto INTERNETA VIETNI, piemēram, lai noteiktu, kādas sadaļas visbiežāk tiek apmeklētas. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos, lai noskaidrotu, kas interesē lietotājus un kā INTERNETA VIETNI var padarīt ērtāk lietojamu. Šīs sīkdatnes identificē lietotāja ierīci, taču neizpauž lietotāja identitāti. SIAizmanto trešās personas sīkdatņu analīzes rīkus, piemēram, Google Analytics, Heatmap tool u.c., lai analizētu lietotāja uzvedību INTERNETA VIETNĒ. Šim mērķim tiks vākti dati par to, kādus produktus ir meklējis, skatījies un atvēris. Šīs sīkdatnes lietotāja ierīcē glabājas pastāvīgi.

Sīkdatņu ierobežošana un atspējošana.

Apmeklējot INTERNETA VIETNI, lietotājam tiek attēlots informatīvs paziņojums par to, ka INTERNETA VIETNĒ tiek izmantotas sīkdatnes. Aizverot šo paziņojumu, attiecīgās ierīces lietotājs apstiprina to, ka ir iepazinies un piekrīt informācijai par sīkdatnēm (tajā skaitā sīkdatņu veidiem, izmantošanas mērķiem, trešo pušu iesaistīšanu utt.). Ja lietotājs vēlas labot, ierobežot vai dzēst sīkdatņu izmantošanu, to var mainīt izmantotās pārlūkprogrammas iestatījumos. Izmaiņas iestatījumos jāveic katrai pārlūkprogrammai atsevišķi. Lietotājam jāņem vērā, ka nav iespējams atteikties no obligāto un funkcionālo sīkdatņu lietošanas, jo bez tām nav iespējama INTERNETA VIETNES pilnvērtīga lietošana. Lietotāja ierīcē sīkdatnes ievieto SIA kā INTERNETA VIETNES operators, un šādas sīkdatnes sauc par “pirmās puses” sīkdatnēm. Dažas sīkdatnes lietotāja ierīcē var izvietot kāda trešā puse, kas nav saistīta ar SIA, un šādas sīkdatnes sauc par “trešās puses” sīkdatnēm.

Sīkdatņu lietošanas izmaiņas.

SIA ir tiesības jebkurā brīdī mainīt šo sīkdatņu izmantošanas dokumentu. Lietotāja pienākums ir regulāri pārbaudīt šī dokumenta saturu, lai iepazītos ar jebkādām izmaiņām.

Kontaktinformācija.

Vairāk informācijas par sīkdatņu izmantošanu INTERNETA VIETNĒ iespējams saņemt, sūtot jautājumu uz SIA e-pasta adresi shop@blackmagic.lv.

Sīkāka informācija par sīkdatņu pārvaldību savā pārlūkprogrammā pieejama šeit:

Noteikumi atjaunoti 25.12.2023